Friesland Foods en Unilever versus AH

22 oktober 2008

Friesland Foods en Unilever gebruiken de dagbladen bij hun tegenaanval tegen Albert Heijn. In halve pagina-advertenties maken ze hun punt tegen de huismerken van AH.


Klik voor een vergrote versie

In de drie uitingen van Unilever - op 17 oktober - is steeds een Unilever-product naast een huismerk van Albert Heijn te zien, met de kop "Ah, we gaan vergelijken?" In de advertenties betoogt het concern dat Calvé Pindakaas, Sun Extra power vaatwastabletten en Robijn wasverzachter beter zijn dan de AH-huismerken.

 
‘Er zijn natuurlijk meer merken pindakaas, maar er is maar één Calvé’, is bijvoorbeeld te lezen. En ook: ‘Wij hebben een heel team van experts in dienst, die dag in dag uit, bezig zijn om onze vaatwastabletten te verbeteren. Natuurlijk vinden wij het goed dat er een alternatief is. Maar beter? Die vergelijking durven wij best aan’.

Hoewel Unilever en Albert Heijn na een conflict drie jaar geleden weer goed met elkaar omgaan, is het levensmiddelenconcern blijkbaar gevallen over de blinde test van AH, waarbij in de winkel het eigen huismerk naast het A-merk wordt gezet en mensen zelf kunnen bepalen welk merk zij het beste voor de beste prijs vinden.

 
Klik voor de vergrote versie.

Ook Friesland Foods plaatst nu halve pagina's in de dagbladen, voor de merken Appelsientje en Chocomel. Friesland Foods woordvoerder Rob van Dongen: "Er is wel degelijk verschil tussen A-merken en huismerken, bijvoorbeeld op het gebied van innovatie en distributie. Chocomel is bijvoorbeeld bijna overal verkrijgbaar, van snackbar tot sterrenrestaurant’.
Ook op smaak winnen A-merken het van huismerken, volgens Van Dongen. Dat blijkt bijvoorbeeld uit de onafhankelijke smaaktest in opdracht van Friesland Foods. Daaruit blijkt dat Appelsientje het lekkerst wordt gevonden.
Naast de landelijke dagbladen, worden ook de regionale dagbladen en de gratis dagbladen ingezet. De kopregels van de advertenties luiden: ‘Appelsientje, al 35 jaar het beste onder de zon’ en ‘Chocomel, al 75 jaar de enige echte’. 

Bron: Adformatie

Meer artikelen

Stuur nu je beste dagbladadvertentie van 2011 in

Stuur nu je beste dagbladadvertentie van 2011 in

Er kan weer ingezonden worden voor de reclameprijs voor de beste dagbladadvertentie van het jaar. We zijn op zoek naar de beste dagbladadvertentie en campagne van 2011. Lees meer >

Winterse dagbladadinhakers

Winterse dagbladadinhakers

Gratis taart, een onbereikbare Johan, dikke mist en winterse kou, of gewoon Sinterklaas. Adverteerders en creatieven vulden de afgelopen week de krant met prachtige inhakers. Lees meer >

TUC en SIXT haken in

TUC en SIXT haken in

Het optreden van Mark en Geert tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen heeft in ieder geval twee leuke inhalers opgeleverd. TUC en SIXT wisten met een vette knipoog in te haken op het debat. In verschillende commentaren werd de klassieker 'Frank Rijkaard en Rudi Völler kreeg je met echte boter weer aan tafel' genoemd, toch weer een bewijs dat een sterke inhaker zorgt voor extra impact. Lees meer >

home sitemap © 2008 - 2012 Cebuco disclaimer