Nederland met topteams naar Best YET-finale in Parijs

04 juni 2007

Afgelopen week vond de zesde editie plaats van Best YET, de Europese finale van de zoektocht naar het Beste Young European Team. De jaarlijkse wedstrijd voor jonge creatieven, die wordt geïnitieerd door de dagbladenorganisaties van negen landen (4 juni 2007).

Locatie: de binnenstad van het bruisende Parijs. In het Atelier Richelieu kwamen 18 teams bij elkaar.

Case: Renault Eco2. Maak een dagbladencampagne voor de lancering van Renaults milieulabel Eco2. Een Eco 2 waarbij niet alleen veel aandacht is voor een schone auto, maar waar milieuvriendelijke fabricage én de recyclebaarheid van de onderdelen van de auto minstens zo belangrijk is.

Voor Nederland waren afgevaardigd Willemijne van Zelst en Margot Pol van Etcetera en Yvo de Lange en Flip Sorée van Stopkracht. Ze wonnen respectievelijk de eerste en tweede prijs in de nationale voorronde, de ADCN workshop die begin april in Amsterdam door Cebuco werd georganiseerd.

De jury van Best YET bestond uit creative directors uit de deelnemende landen. Voor Nederland ging Mischa Schreuder van TBWA mee. Voorzitter van de jury was Olivier Altman, directeur van de worldwide creative board van Publicis, die onder meer 27 Cannes Lions op zijn naam heeft staan.

Het was verrassend hoe uiteenlopend de creaties waren. In een snel tempo werden deze vrijdagmiddag op levendige wijze, soms met zeer zware accenten, door de jonge kandidaten gepresenteerd. Willemijne en Margot hadden daarbij de lachers op hun hand. Zij waren de enige deelnemers met een humoristische uiting. Flip en Yvo waren de hekkensluiter bij hun presentatie en zij hadden als enige het medium krant op een originele manier benut. Het juryberaad was niet eenvoudig. Met zulke verschillende achtergronden werd er heel divers aangekeken tegen de ontwerpen. Men kwam dan ook niet tot een unaniem besluit.

 

De foto van de Zweedse winnaars staat een jaar lang in het Best YET-logo.

 

Het Zweedse team Ted Harry Mellström en Martin Lundgren van DDB won de eerste prijs: een passepartout voor Cannes en vier dagen verblijf in het beroemde Martinez Hotel. Een opmerkelijke uitslag, omdat zij in hun concept zeer opvallend logo’s van concurrerende automerken centraal stelden. Automerken met een dier in hun logo (Peugeot, Ferrari en Saab), die echter niet zoals Renault op een verantwoorde manier met dier en milieu rekening houden.

Meer artikelen

Van de Ven & Van de Put zesde bij BestYET in Oslo

Van de Ven & Van de Put zesde bij BestYET in Oslo

Afgelopen week werd in Oslo (Noorwegen) weer gestreden om de BestYET Award, een internationale dagbladcompetitie voor jonge creatieven. De 2 Nederlandse creatieve teams die de Cebuco/ADCN workshop op 28 maart wonnen dongen mee naar deze prijs. Jurre van de Ven & Luuk van de Put (studenten Willem de Kooning Academie) eindigden als 6e. Lees meer >

11e editie BestYET in Noorwegen

11e editie BestYET in Noorwegen

Donderdag vertrekken vanuit Amsterdam twee teams naar Oslo om deel te nemen aan internationale dagbladcompetitie BestYET. De teams, Jesse Varwijk & Michael Maaskamp (Link. Business Creatives) en Jurre van de Ven & Luuk van de Put, zijn de winnaars van de ADCN/Cebuco workshop die gehouden werd op 28 maart. Lees meer >

Varwijk en Maaskamp winnaars van de Cebuco/ADCN Workshop 2012

Varwijk en Maaskamp winnaars van de Cebuco/ADCN Workshop 2012

Jesse Varwijk en Michael Maaskamp (Link. Business Creatives) hebben gisteren, 28 maart de Cebuco/ADCN workshop gewonnen. Zij ontwierpen het winnende dagbladconcept voor bol.com. Het team heeft zich daarmee samen met de nummer twee (de WDKA-studenten Jurre van de Ven en Luuk van de Put) geplaatst voor de Europese dagbladcompetitie Best YET (Best Young European Team) die in mei in Noorwegen plaatsvindt. Lees meer >

home sitemap © 2008 - 2012 Cebuco disclaimer