De Twentsche Courant Tubantia zet de regio voorop

12 oktober 2010

Twents, trots, transparant. Sinds 5 oktober heeft De Twentsche Courant Tubantia een nieuwe indeling en een nieuw uiterlijk. De krant blijft het vertrouwde medium van Twente, maar het regionale nieuws wordt nog nadrukkelijker uitgespit en gaat daarmee het nieuwe gezicht van de krant bepalen.

Sinds vorige week bestaat het regionale dagblad uit twee kranten met elk een eigen voorpagina. De eerste krant brengt voornamelijk het regionale en lokale nieuws, hierin ligt de focus nadrukkelijk op Twente en de Achterhoek. Deze krant wordt vooral ‘Twents’. In de tweede krant ‘Nederland en de Wereld’ vindt de lezer het nationale, internationale en financieel-economische nieuws en de sport. Met deze nieuwe formule worden de nieuwsonderwerpen overzichtelijk gebundeld, met als resultaat een transparante krant.

“Binden, boeien en raken; vanuit deze trefwoorden hebben wij onze krant opnieuw uitgevonden”, aldus André Vis, hoofdredacteur van De Twentsche Courant Tubantia. “Met de nieuwe opzet van onze krant sluiten we nog beter aan op de belevingswereld en interesses van onze lezers. De lezer van nu is een betrokken burger die meepraat, meedenkt en meevoelt met relevante thema's die in Twente en de Achterhoek spelen. Die burger wil een krant die verdieping en duiding biedt. De Twentsche Courant Tubantia doorbreekt daarom de vaste patronen en zet vanaf nu de regio in al zijn glorie voorop.”

Binnenkort ondergaat ook de website van De Twentsche Courant Tubantia een transformatie, waardoor deze ‘derde krant’ naadloos aansluit op de papieren versie en één geheel vormt.

Meer artikelen

Multimediaal bereik en oplagecijfers dagbladen 2011

Multimediaal bereik en oplagecijfers dagbladen 2011

Op 8 mei 2012 heeft HOI de gecertificeerde oplagecijfers van de Nederlandse dagbladen voor het kalanderjaar 2011 bekend gemaakt. Het betreft de gecertificeerde jaarcijfers van de gedrukte edities en de zgn. e-papers die bij HOI aangesloten zijn. Lees meer >

Oplagecijfers dagbladen Q4 2011

Op 27 maart 2012 heeft HOI de oplagecijfers over het 4e kwartaal 2011 bekend gemaakt. Behalve de gangbare gedrukte editie en de e-papers zien we dat de Nederlandse kranten zich steeds meer ontwikkelen tot nieuwsmerken in diverse verschijningsvormen. Dagbladsites zijn in het medialandschap een vertrouwd beeld geworden. De helft van alle Nederlanders bezoekt deze regelmatig, zo blijkt uit STIR onderzoek. Daarnaast is er een duidelijke groei te zien in het bereik van het mobiele en tablet platform. Lees meer >

Oplagecijfers dagbladen Q3 2011

Oplagecijfers dagbladen Q3 2011

Op 3 januari heeft HOI de oplagecijfers over het 3e kwartaal 2011 bekend gemaakt. Klik hier voor het oplage-overzicht. Lees meer >

home sitemap © 2008 - 2012 Cebuco disclaimer