Actueel nieuws over effectiviteit

Dagbladen transformeren zich tot succesvolle nieuwsmerken

04 oktober 2011

De Nederlandse kranten ontwikkelen zich tot nieuwsmerken die naast de vertrouwde gedrukte editie diverse verschijningsvormen kennen. Nieuwssites en e-papers zijn al jaren gemeengoed, en de afgelopen tijd zijn er in een hoog tempo allerlei nieuwe platforms bijgekomen. Het aantal gebruikers van nieuwsapplicaties voor tablets en smartphones groeit onverminderd door.

Download uitkomsten_NPM_2010_II_2011_I.pdf

Nieuwe NOM cijfers: Bereik van papieren dagbladen stabiel.
De digitale uitgaven hebben er niet voor gezorgd dat de gedrukte krant aan belang inboet. Dit blijkt uit de zojuist gepubliceerde jaarcijfers van NOM Media, de bron voor printbereik in Nederland. In 2011 zijn er dagelijks 9,1 miljoen lezers van de papieren krant. Van de 9,1 miljoen lezers zijn er dagelijks 4,9 miljoen landelijke dagbladlezers, 4,5 miljoen regionale dagbladlezers en 2,6 miljoen lezers van gratis kranten, een enorm massabereik.

De tijd die door de lezers voor een betaald dagblad wordt uitgetrokken is gemiddeld een half uur, en loopt op van drie kwartier tot bijna een uur in het weekend.

Olaf Croon, directeur Cebuco: “Uit de nieuwe cijfers van NOM blijkt dat de papieren krant nog steeds een onverminderd sterk bereik realiseert. De kracht van de nieuwsmerken wordt alleen maar groter en groter als je alle nieuwskanalen die door uitgevers worden geïnitieerd en gebruikt er bij zou optellen.”

Op dinsdag 4 oktober heeft NOM de nieuwe jaarrapportage van de NOM Print Monitor (NPM 2010-II/2011-I) gepubliceerd. Het rapport bevat de gegevens over het bereik van dagbladen en tijdschriften in de periode juli 2010 t/m juni 2011. In deze periode hebben 22.071 Nederlanders van 13 jaar en ouder meegedaan aan dit onderzoek. Deze steekproef staat voor 13.845.000 Nederlanders van 13 jaar en ouder. Het bereik van dagbladen en tijdschriften is in de afgelopen jaren zeer stabiel gebleken. Het gemiddeld bereik van totale groep dagbladen laat een index 100 zien in vergelijking met de vorige publicatie.

Klik hier voor de gemiddeld bereikcijfers van de Nederlandse dagbladen en hun combinaties.

 

Meer artikelen

Nieuw fusiebestand NOM/STIR 2011: Krant en internet zijn complementair

Nieuw fusiebestand NOM/STIR 2011: Krant en internet zijn complementair

Het razendsnelle internet en de vertrouwde krant hebben een grote toekomst voor zich. Gemiddeld zorgen de dagbladsites maandelijks voor een verdubbeling van het aantal unieke lezers van het dagblad. En 20% van de dagbladlezers raadpleegt beide verschijningsvormen van een dagbladmerk naast elkaar. Dat was in 2010 nog 16%. Lees meer >

Bereiksversterker geoptimaliseerd met nieuwe doelgroepen

Bereiksversterker geoptimaliseerd met nieuwe doelgroepen

De Bereiksversterker is weer geactualiseerd met de meest recente uitkomsten van het gecombineerde NOM/STIR bestand. Een actueel bestand, en uitermate geschikt voor het analyseren van het gecombineerde bereik van de nieuwsmerken. Zowel de dagbladen als de internetsites worden gerapporteerd. Lees meer >

Bereik digitale platforms Nieuwsmerken

Bereik digitale platforms Nieuwsmerken

De nieuwsmerken zijn volop in beweging; met continue updates van en nieuwe ontwikkelingen op het gebied van digitale platforms, zoals smartphones, tablets en e-readers etc. Belangrijke vraag is hoe en door wie deze nieuwe nieuwsproducten geconsumeerd worden. Lees meer >

home sitemap © 2008 - 2012 Cebuco disclaimer