INMA 2011: Ontwikkelingen op onderzoeksgebied
02 november 2011
In dit artikel zijn de belangrijkste onderzoekspresentaties van het INMA congres 2011 op een rijtje gezet.
Download INMA nieuwsmedia 2011 ofstad
Download INMA nieuwsmedia 2011 ratkovich
Download INMA nieuwsmedia 2011 Vandekerckhove
Download INMA nieuwsmedia 2011 Media efficiency Panel
Download INMA nieuwsmedia 2011 voigt
Infosoft, Jan Erik Ofstad, Noorwegen
Infosoft verzamelt en analyseert data afkomstig van abonnees dan wel gebruikers van digitale nieuwsmedia.
Zijn advies:
- Haal de muren tussen de online en papieren lezersmarkt weg.
- Bouw een customer base en focus op "customer experience".
Klik hier voor de presentatie.
Leap Media Partners, Tom Ratkovitch, USA
Astech, een database marketing tool voor dagbladen, voor het vergaren van data en insights van de lezers.
Eén van zijn adviezen:
- Optimaliseer gebruikersvriendelijkheid van de digitale producten (anders gezegd, sluit zoveel mogelijk het maken van menselijke fouten bij de lezers uit).
Klik hier voor de presentatie.
Leesmonitor, Dirk Vandekerckhove, België
Content Republic uit België heeft een methode ontwikkeld om de content van de nieuwsmedia te waarderen; leest de doelgroep veel, intensief of beiden? De uitkomsten van dit onderzoek beschrijven de relatie tussen lezer en dagblad. Uitgevers en redactie kan met deze gegevens mede de relatie optimaliseren resulterend in een beter bereik en engagement.
Wat kunnen we in de (nabije) toekomst verwachten?
- Deze methode geeft op basis van de scores ook een betrouwbaardere voorspelling van de toekomst van een dagbladtitel.
Klik hier voor de presentatie.
GFK Media Efficiency Panel, Laurent de Groof, Nederland
GFK Panel Services presenteerde hun nieuwe tool Media Efficiency Panel. Deze methode berust op een panel van 15.000 consumenten, waarbij de aankopen worden geregistreerd, maar ook het mediagedrag. Het is single source oplossing en er zijn inmiddels bijna honderd cases ontwikkeld. Interessant om het verschil van ingeschakelde nieuwsmedia te zien bij bijvoorbeeld reizen en bij automotive. De Volkskrant blijkt selectief op vakanties, terwijl De Telegraaf het goed doet bij SUV’s. De database uit Duitsland laat zien dat voor fmcg-adverteerders printmedia drie maal meer ROI opleveren dan tv. Daarbij is het dagblad het hoogst renderende traditionele medium. Alleen ”search” scoort nog hoger. Aan het eind van de presentatie komt een tiental learnings uit de ROI-studies aan bod. Zijn advies: - Focus op ROI maar voeg de elementen image en herkennig toe om cijfers nog beter te kunnen interpreteren.
Klik hier voor de presentatie.
Ekstra Bladet testte online campagne, Maria Voigt, Denemarken
In deze studie uitgevoerd door TNS (Net Effect) zijn een aantal online campagnes onderzocht op effect, bovenop de geregistreerde clicks. Er worden twee versies van een online campagne vergeleken, waarbij Targetted Campagnes beter scoren dan Run of Sale. Megabannering zorgt voor meer “linking”. Men heeft verder een voorspelmodel voor de ingeschatte effectiviteit van dagbladadvertenties.
Klik hier voor de presentatie
